BLS Logo

Follow Us

Ankara'da Ispanya Vize
Başvurusu

Vize tipi

Başvurunuzdan önce, ‘ziyaret amacınızın' net olması gerekmektedir; vize başvurunuz boyunca size yardımcı olacağımızı ancak vize kategorinizin seçimi konusunda size tavsiyelerde bulunma ya da rehberlik yapma konusunda yetkili olmadığımızı unutmayınız. Görevimizin temel olarak idari olmasından ve tamamen konsolosluk veya büyükelçiliğin inisiyatifinde olduğundan dolayı vize alıp almayacağınız ya da başvuru süresinin ne kadar süreceği gibi konularda konuşma hakkına sahip değiliz.

Kısaca özetlemek gerekirse;

Turist Vizesi için İspanya’ya herhangi bir davet olmaksızın yalnızca turizm amacıyla gitmeniz gerekmektedir.

Ticari Vize için İspanyol firmadan ( ya da yabancı bir firmadan) içeriğinde sizin bilgileriniz, toplantı / görüşme tarihleri bulunan antetli kağıda yazılmış kaşeli ve imzalı bir davetiye olmalıdır.

Aile/Arkadaş Ziyareti için İspanya’da yaşayan bir aile bireyinin ya da arkadaşınızın İspanya Polisinden aldığı orjinal davetiyeyi ve kopyasını sunmanız gerekmektedir. Seyahat amacınızın o kişiyi ziyaret olması gerekmektedir.

Transit Vize için seyahatinizin başka bir ülkeye olması ancak İspanya topraklarından aktarma yapmanız gerekmektedir.

Kongre ve Konferans Vizesi için herhangi bir ticari kazanç sağlamayan bir konferan ya da kongreye görevli ya da katılımcı olarak davetli olmanız gerekmektedir. Başvurunuz sırasında davetiyenizi ya da katılım belgenizi sunmalısınız.

Transit Denizci Vizesi için mürettebata katılmadan önce İspanya topraklarında kısa süreli kalış ya da yalnızca girişiniz olması gerekmektedir.

Öğrenci Vizesi (90 güne kadar) için seyahatinizin eğitim amaçlı olması ve kalış sürenizin 90 günü aşmaması gerekmektedir. 90 günü aşan kalışlar için çağrı merkazi numaramızdan İspanya Büyükelçiliğine başvurmak için randevu alabilirsiniz.

Yukarıda vize türlerinin kısaca anlatımı bulunmaktadır. Bütün gerekli evraklar, vize ücretleri, başvuru formları içib lütfen gerekli bağlantıyı inceleyiniz.

Evde/Ofiste Başvuru