BLS Logo

Follow Us

Ankara'da Ispanya Vize
Başvurusu

Turist Vizesi

Schengen vizenizi İspanya’dan almak için en uzun kalacağınız ülkenin İspanya olması gerekmektedir. İki ülkede aynı sürelerde kalacaksanız ilk giriş yapacağınız ülkenin İspanya olması gerekmektedir.

Turist vizesine başvurmanız için gidiş amacınızın tursitik olması, davet üzerine gitmemeniz gerekmektedir.

Başvurunuza bireysel olarak gelmeniz gerekmektedir.

VİZE KATEGORİSİ VIZE ÜCRETI 6 ILA 12 YAŞ ARASI ÇOCUKLAR IÇIN
VIZE ÜCRETI
Turist Vizesi 68 USD 40 USD

Her başvurudan vize ücretinin yanı sıra 18 USD hizmet harcı ve 5 TL SMS ile Durum takip hizmet bedeli alınmaktadır

0-6 yaş arası çocuklardan vize ücreti ve hizmet harcı alınmamaktadır

Tüm ücretler sadece nakit olarak ödenecektir.

Başvurunuzun olumsuz sonuçlanması durumunda hiçbir ücret geri ödenmez.

AB vatandaşı eşi olmanız durumunda vize bedelinden muaf olmak için AB ülkesinden aldığınız evlenme cüzdanınızın orjinalini ve fotokopisini getirmeniz gerekmektedir. Türk evlilik cüzdanı geçerli değildir.

"Kontrol Listesi"

 • Eksiksiz olarak doldurulmuş ve imzalanmış Schengen Vize başvuru formu.
 • 2 adet yeni çekilmiş, biometrik fotoğraf.(6 aydan eski olmamalıdır.)
 • Son 10 yıl içerisinde alınmış ve dönüş tarihinden itibaren en az 3 ay daha geçerli pasaport (en az 2 boş sayfasi olan), işlenmiş sayfalarının fotokopisi ile beraber . Eğer varsa eski pasaport ve fotokopileri .
 • İspanya Büyükelçiliğine hitaben İngilizce ya da İspanyolca yazılmış, gidiş sebebini belirten imzalı dilekçe.
 • Seyahat süresini kapsayan seyahat sağlık sigortası fotokopisi.( En az 7 günlük)
 • Otel ve ucak rezervasyonlari.
 • Çalışanlar için antetli kağıda iş yerinden izin mektubu, SGK İşe Giriş Bildirgesi, Son 3 aylık SGK Hizmet dökümü ve son 3 aya ait maaş bordrosu. Şirkete ait Faaliyet Belgesi, Oda Sicil Kaydı, Ticaret Sicil Gazetesi, İmza Sirküleri, Vergi Levhası. (fotokopileri yeterlidir.)
 • Emekliler için emekli kartı fotokopisi ve emekli maaşının yattığı banka hesap cüzdanı fotokopisi veya bankadan imzalı ve kaşeli hesap dökümü.(son 1 hafta içerisinde alınmış olmalı, hesap dökümü ıslak imzalı – kaşeli ve orjinal olmalıdır.)
 • Öğrenciler için okul idaresinden alınmış öğrenci belgesi.
 • Masrafların başkası tarafından karşılanması durumunda, karşılayan kişinin dilekçesi, iş evrakları ve son bir hafta içerisinde alınmış 3 aylık hareketleri gösteren imzalı ve kaşeli banka hesabı. 7 gün ve altı kalışlar için en az 589,68 euro (TL ya da dolar karşılığı olabilir) 7 günün üzerinde kalınan her gün için ek olarak 65,52 euro eklenmelidir.
 • Varsa tapu ve araba ruhsatı fotokopisi.
 • 18 yasının altındaki kişiler için yurtdısına çıkabilecegine dair muvafakatname.(orjinali ve fotokopisi)
 • Başvuru sahibine ait güncel banka hesap cüzdani ve fotokopisi veya imzalı kaşeli banka hesap dökümü.(Şirket sahibi veya şirket ortağı değil ise şahsi hesap olmalı.) Hesap son 1 hafta içerisinde alınmış olup 3 aylık hareketleri göstermelidir.
 • "Vukuatlı nüfus kayıt örneği". (anne-baba-eş-çocuk gösteren)
 • Nüfus Cüzdanı fotokopisi.
 • İkametgah.
 • Türk vatandaşı olmayan başvuru sahipleri için Türkiye’de ikametlerinin dönüş tarihinden sonra 3 ay daha geçeli olması gerekmektedir.

Not: Rezervasyonlarınızda varsa tüm ara uçuşlar görünmelidir. Kalacağınız günlerin tamamı için otel rezervasyonunuz olmalıdır.

Öğrenciler ve çalışmayan kişilere 1. dereceden akrabasının ( anne,baba ya da eş) sponsor olması gerekmektedir. Başvuru sahibi dosyasına kendisine sponsor olan kişinin bütün iş evraklaını (Çalışanlar için SGK İşe Giriş Bildirgesi, Son 3 aylık SGK Hizmet dökümü ve son 3 aya ait maaş bordrosu. Şirkete ait Faaliyet Belgesi, Oda Sicil Kaydı, Ticaret Sicil Gazetesi, İmza Sirküleri, Vergi Levhası. ) ,dilekçesini ve banka hesabını eklemelidir.

Başvuru sahipleri, aşağıda açıklandığı üzere, yeni formata sahip fotoğraf ile birlikte Başvuru formlarını teslim etmelidir:

 • Vize talebi için verilen tüm fotoğraflar aşağıdaki standartlara uymalıdır:
 • Yeni ve benzer olmalıdır (6 aydan daha yeni)
 • Normal fotoğraf kağıdına renkli baskı olmalıdır
 • 35mm genişlik ve 45mm yüksekliğe sahip olmalıdır
 • Fotoğrafı çekilen kişinin yüzü objektife bakmalıdır ve başı düz olmalıdır; yüzün boyutu çenenin altından alına kadar (saçlar dahil) 30 ile 36 mm arasında olmalıdır.
 • Fotoğrafın arka fonu beyaz olmalıdır.
 • Güneş gözlüğü takılmamalıdır
 • Baş açık olmalıdır, dini nedenlerden dolayı takılan başörtüsü hariç
 • Gözlük takılması durumunda: Camlar renkli olmamalı ve camlarda yansıma olmamalıdır; gözlüğün çerçevesi gözleri kapamamalıdır.
 • Nötr bir yüz ifadesi ve ağız kapalı olmalıdır

BLS Vize Merkezi standartlara uymayan fotoğrafları kabul etmemektedir. Standartlara uymayan şekilde gelen fotoğraflar alınmaz ve değiştirilmesi için başvuru sahibi fotoğrafçıya yönlendirilir.

Randevunuzu seyahat tarihinizden en az 15 en fazla 90 gün önce başvuracak şekilde almanız gerekmektedir.

VİZE KATEGORİSİ VIZE ÜCRETI 6 İLA 12 YAŞ ARASI ÇOCUKLAR İÇİN VİZE ÜCRETİ
Turist Vizesi 68 USD 40 USD

Eksiksiz olarak doldurulmuş ve imzalanmış Schengen Vize başvuru formu.

2 adet yeni çekilmiş, biometrik fotoğraf.(6 aydan eski olmamalıdır.)

Son 10 yıl içerisinde alınmış ve dönüş tarihinden itibaren en az 3 ay daha geçerli pasaport (en az 2 boş sayfasi olan), işlenmiş sayfalarının fotokopisi ile beraber . Eğer varsa eski pasaport ve fotokopileri .

İspanya Büyükelçiliğine hitaben İngilizce ya da İspanyolca yazılmış, gidiş sebebini belirten imzalı dilekçe.

Seyahat süresini kapsayan seyahat sağlık sigortası fotokopisi.( En az 7 günlük)

Otel ve ucak rezervasyonlari.

Çalışanlar için antetli kağıda iş yerinden izin mektubu, SGK İşe Giriş Bildirgesi, Son 3 aylık SGK Hizmet dökümü ve son 3 aya ait maaş bordrosu. Şirkete ait Faaliyet Belgesi, Oda Sicil Kaydı, Ticaret Sicil Gazetesi, İmza Sirküleri, Vergi Levhası. (fotokopileri yeterlidir.)

Emekliler için emekli kartı fotokopisi ve emekli maaşının yattığı banka hesap cüzdanı fotokopisi veya bankadan imzalı ve kaşeli hesap dökümü.(son 1 hafta içerisinde alınmış olmalı, hesap dökümü ıslak imzalı – kaşeli ve orjinal olmalıdır.)

Öğrenciler için okul idaresinden alınmış öğrenci belgesi.

Masrafların başkası tarafından karşılanması durumunda, karşılayan kişinin dilekçesi, iş evrakları ve son bir hafta içerisinde alınmış 3 aylık hareketleri gösteren imzalı ve kaşeli banka hesabı.

Varsa tapu ve araba ruhsatı fotokopisi.

18 yasının altındaki kişiler için yurtdısına çıkabilecegine dair muvafakatname.(orjinali ve fotokopisi)

Başvuru sahibine ait güncel banka hesap cüzdani ve fotokopisi veya imzalı kaşeli banka hesap dökümü.(Şirket sahibi veya şirket ortağı değil ise şahsi hesap olmalı.) Hesap son 1 hafta içerisinde alınmış olup 3 aylık hareketleri göstermelidir.

"Vukuatlı nüfus kayıt örneği". (anne-baba-eş-çocuk gösteren)

Nüfus Cüzdanı fotokopisi.

İkametgah.

Türkçe – İspanyolca başvuru formu

İngilizce Başvuru formu

Evde/Ofiste Başvuru