BLS Logo

Follow Us

İstanbul'da Ispanya
Vize Başvursu

GÜVENLİK DÜZENLEMELERİ

Vize Başvuru Merkezini Ziyaret Eden Başvuru Sahipleri için Güvenlik Duyurusu

İspanya Büyükelçiliği güvenlik gerekliliklerine göre, aşağıdaki materyallerin Vize Başvuru Merkezine sokulması veya saklanması yasaktır:

  • Cep telefonu, kameralar, Ses/Video kasetleri, kompakt diskler (CD), MP3 çalarlar, disketler, dizüstü bilgisayarlar ya da taşınabilir müzik çalarlar gibi tüm pille çalışan ya da elektronik cihazlar.
  • Sırt çantası, evrak çantası, , deri / jüt / tekstil çantalar ve fermuarlı klasörler gibi tüm çantalar. Sadece başvurunuzla ilgili kağıtları içeren bir plastik poşete izin verilir.
  • Mühürlü zarflar ya da paketler.
  • Kibrit kutusu / çakmak / benzin gibi herhangi bir yanıcı madde.
  • Makas, kalemtıraş ya da törpü gibi herhangi bir keskin nesneler.
  • Silah ya da silah benzeri nesneler ya da herhangi bir patlayıcı malzeme.

Yukarıdaki liste belirtilenlerle sınırlı değildir. Güvenlik Görevlisinin kararına göre diğer nesnelerde yasaklanabilir. Güvenlik görevlisi, vize başvuru işlemi sırasında herhangi bir zamanda başvuru sahibinin çantasını kontrol etme yetkisine sahiptir.

Güvenlik nedenlerinden dolayı, vize başvurularına eşlik eden arkadaşlar, akrabalar ya da iş irtibatları gibi ilgili tarafların giriş yapması yasaktır. Ancak, Vize Başvuru Merkezinde işitme özürlü başvuru sahiplerine eşlik etmek üzere çevirmenlere izin verilir. Fiziksel engelli başvuru sahipleri çalışanlarımız tarafından eşlik edilecektir.

Lütfen Dikkat: Vize Başvuru Merkezinde yasaklı eşyaları muhafaza edecek herhangi bir yer bulunmamaktadır. Başvuru sahiplerinden, merkeze girmeden önce bunları saklamak üzere alternatif yolları tercih etmeleri rica olunur.