BLS Logo

Follow Us

İstanbul'da Ispanya
Vize Başvursu

Haber ve Uyarılar

ÖNEMLİ GÜNCELLEME

İspanya Sağlık Bakanlığı tarafından uygulanacak sağlık önlemleri ve İspanya'ya Seyahat eden yolcularla ilgili yeni bir uygulama yayınlanmıştır. Bu bağlamda, potansiyel ziyaretçilerin aşağıda belirtilen hususları bilmesi önemlidir:

  • İspanya'ya Seyahat eden tüm yolcular, hava veya deniz yoluyla olsun, ülkeye girmeden önce İspanyol makamları tarafından yapılan sağlık kontrolünden geçeceklerdir. Bu kontroller Vucut ısısı kontrolünün yanı sıra yazılı rapor ve yolcuların fiziki durumunun görsel bir değerlendirmesini içerebilir.
  • İspanya seyahatine başlamadan önce herhangi bir havaalanından veya limandan gelen tüm yolcular bir halk sağlığı formu doldurmalıdır. www.spth.gob.es adresinden online ve ücretsiz olarak form doldurulabilir: İSPANYA SEYAHAT SAĞLIĞI-sp TH. Formu doldurulduktan sonra, ilgili kişiye İspanya'ya vardığınızda göstermeniz gereken bir QR kodu verilecektir.
  • 31 Temmuz 2020'ye kadar geçiş dönemi belirlenmiş olup, halk sağlığı formunu elektronik olarak dolduramayan yolcuların, İspanya'ya varışta kağıt formatında form doldurarark sunabilmeleri için olanak sağlanmıstır.

LÜTFEN VERİLEN BİLGİLERİ UYGULAYIN VE GÜVENDE KALIN.

Kişisel Verileredeğer vermiş ve bunun gereğini yerine getirmiş bir şirket olarak biz BLS International Avrupa Birliği'nin 25 Mayıs 2018 tarihinde yürürlüğe giren Genel Veri Koruma Yönetmeliği’ne (GDRP) dayalı olarak veri politikamızı güncellemiş bulunuyoruz. Buna uygun olarak mahremiyet politikamız Avrupa Birliği'nin Genel Veri Koruma Yönetmeliği’nin (GDRP) ilgili tüm hükümlerine usulüne uygun olarak güncellenmiştir.

Bu yeni yönetmelik Avrupa Birliği çapındaki yürürlükteki veri koruma ve mahremiyet yasalarını birleştirmek ve Avrupa'da yaşayan insanların kişisel bilgilerini koruma haklarını daha ileri bir seviyeye çıkarmak için tasarlanmıştır.

Kişisel Verilerin Korunmasına ilişkin herhangi bir sorunuz ya da şikayetiniz olduğu takdirde lütfen atdpo@bisinternational.net adresinden Veri Koruma birimimiz ile iletişime geçiniz.

Önemli Uyarı : Gürcistan vatandaşlarının konsolosluk randevusu için BLS çağrı merkezimizi aramaları gerekmektedir. +90 212 281 52 81

Erasmus öğrencileri ve Stajyerleri 90 günden az olan tüm vize başvurularını BLS Ofislerinden yapabilirler. 90 gün üzerinde olan tüm vize başvuruları Istanbul Başkonsoloslğuna yapılacaktır.

Erasmus Kapsamında olmayan tüm stajlar için vize başvuruları gün sayısına bakılmaksızın Istanbul başkonsolosluğundan yapılacaktır.

- Turistik başvurularda seyahat tarihinize en az 17 gün kala , ticari başvurularda ise 8 iş günü kala başvuru yapmanız gerektiğini unutmayınız ( İzmir ve Antalya ofisleri için bu sürelere 2 iş günü daha eklemeniz gereklidir.) Süreniz yeterli değilse başvuru yapamayacağınızı unutmayınız.

- BLS tarafından başvuru sırasında istenilen tüm evraklar Başkonsolosluk tarafından talep edilmektedir, BLS International’ın herhangi bir eksik ile başvuru alma yetkisi yoktur. Eksik evrak var ise başvuru yapamayacağınızı lütfen not ediniz., Eksik evraklar tamamlandıktan sonra tekrar randevu alarak başvuru yapabilirsiniz. Başvuru merkezlerinde evrak tamamlanması için ek süre verilmemektedir.

- Vize harcı ve servis bedeli dolar ($) diğer hizmetler Türk Lirası (TL) olarak ödenmektedir. Başvuruya gelirken yanınızda bu para birimlerinden getirmeniz gerektiğini unutmayınız.

- İngilizce veya İspanyolca sunulması gereken evraklar Türkçe ve ya başka bir dilde kabul edilmez. Eğer iş yeriniz size ingilizce/ispanyolca izin yazısı veremiyor ise kendiniz çevirebilir veya bir tercümana tüm belgeyi çevirterek başvuru yapabilirsiniz.

- Konaklama ve uçuş/yolculuk evraklarınızda isminizin tamamının göründüğünden emin olmalısınız. (Eğer birden fazla isiminiz var ise tüm isimleriniz görünmelidir.)

- Faaliyet belgeniz e-imzalı yada orijinal olmalıdır, aksi taktirde başvurunuz kabul edilmeyecektir.

- Çocuklardan da ikametgah belgesi dahil tüm evraklar (sponsor evrakları dahil) istenmektedir. Ayrı bir dosya halinde sunulmalıdır. (12 yaş altı başvuru sahiplerinin başvuru merkezine mutlaka gelmesi gerektiğini unutmayınız)

- Pasaporttaki fotoğrafınızda saçlarınız kapalı ise başvuru formundaki fotoğrafta da kapalı olmalıdır, eğer pasaportta saçlarınız açıksa aynı şekilde başvuru formundaki fotoğrafta da açık olmaldır. Tesettürlü başvuru sahiplerinin biyometrik fotoğraf sunarken kaşlar tamamen açık ve şakaklar görünür şekilde fotoğraf sunması gereklidir.

- Fuar amaçlı seyahatlerinizde ticari kontrol listesine göre evrak hazırlamanız gerekmektedir.

- Şirket Sahipleri/Ortaklarının Vize başvurularında Şahsi Banka Hesabı sunmaları gerekmektedir. Şirket banka Hesapları kabul edilmez.

- Transit Gemici başvurularında, geminin bağlı olduğu veya ulaşacağı İspanya limanının polisinden davetiye sunulması gereklidir.

- AB Eşi statusünde yapılan başvurularda eğer AB vatandaşı olan eş İspanya’da yaşamıyorsa veya AB vatandaşı olan eş ile birlikte seyahat edilmiyorsa başvuru türünüz turistik olacaktır ve ona göre evrak hazırlamanız gereklidir.

- Güncel pasaportta bulunan her vizenin A4 boyutlu fotokopisi istenmektedir. Eski pasaportta son 3 yıl içinde alınmış schengen vizesi varsa sadece o vizelerin fotokopileri yeterlidir. A4 boyutlu olmayan evraklar kabul edilmemektedir.

- 90 gün sonrasına ait seyahat planları için başvuru yapılamaz. Başvuruya geldiğiniz gün ile seyahat tarihiniz arasındaki süre 90 günü aşmamalıdır.

- Başvuruya gelirken lütfen evraklarınızın ilgili kontrol listesi sırasına göre dizildiğinden emin olunuz.

- Hiçbir evrak fotoğraf formatında kabul edilmemektedir. Tüm evrakların a4 boyutunda sunulması gereklidir. Kimlik ve pasaport fotokopilerinizin gerçek boyutta taranmış veya fotokopisinin alınmış olması gerekmektedir.

- BLS International Vize Başvuru Merkezlerimizin ve İspanya Başkonolosluğu’nun hiç bir acente, tercüme burosu ile bağlantısı yoktur. Randevu almak ücretsizidir.